Aktuale

Vazhdohet me radhitjen e sukseseve

Në shkollën tonë "Abaz Ajeti" dita-ditës nxënësit  me punën e tyre po korrin suksese të lakmueshme. 

 

Lexo më tepër

Gara Nacionale për Kreativitet Kulturor dhe Mendim Kritik

Rezultatet e garave të nxeneseve të klaseve 3,4,5 nga garara Nacionale per Kreativitet Kulturor dhe Mendim Kritik dhe  kl VI,VII,VIII,IX

Lexo më tepër

LUTFI HAZIRI I DËRGON LETËR NGUSHËLLIMI FAMILJES ARIFI ME RASTIN E SHUARJES TË VEPRIMTARIT, HETEM ARIFI

Kryetari i komunës së Gjilanit Lutfi Haziri i ka dërguar letër ngushëllimi familjes së të ndjerit Hetem Arifi me rastin e ndarjes nga jeta të këtij veprimtari,mësuesi dhe ish-i burgosur politik.

Lexo më tepër

Ndërron jetë mësuesi në pension Hetem Arifi

Pas një sëmundje të rëndë ka ndrruar jetë në moshen 78 vjeçare në shtëpinë e tij Hetem.Sh.Arifi. I lindur më 13.03.1945 në Ranatoc të Preshevës.

Lexo më tepër

Për nder te festë së 7 marsit vizitohet shkolla e parë shqipe në Kosovë

 

Për nder te festë së 7 MARSIT, DITES SË MËSUESIT aktivi i klasave të V-ta, të shkollës " Abaz Ajeti" vizituan MUZEUN E SHKOLLËS SË PARË SHQIPE NË KOSOVË, shkollë kjo e cila gjendet ne Stubëll të Vitisë. Pra në Stubëll nē vitin 1905, filluan celulat e para te arsimit shqip në Kosovë.

 

Lexo më tepër